Kitchen Cabinets: Framed vs Frameless Cabinets.

Mutfak Dolapları: Çerçeveli ve Çerçevesiz Dolaplar.

Mutfak dolapları tek seferlik bir yatırımdır ve bu nedenle kesinlikle doğru şekilde aldığınızdan emin olmanız gerekir. Her iki ayarın da kendi artıları ve eksileri vardır ve ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli stiller vardır. Birçok ev sahibi, ek depolama istedikleri için Avrupa çerçevesiz kabini seçiyor. Aslında çerçevesiz bir mutfak dolabı seçerek depolama alanını en üst düzeye çıkarmanın iyi bir yolu.

Bu yazıda, size her ikisi hakkında tam bilgi sağlamak ve böylece mutfağınız için en uygun dolabı seçmenize yardımcı olmak için bu bölümlere bir göz atacağız.

Önce bu tip dolapların nasıl yapıldığına bir göz atalım:

 
 Çerçevesiz bir Mutfak Dolabının depolama alanı

Yukarıda gördüğünüz gibi, çerçevesiz yöntem kullanılarak Mutfak dolabının bir   kesitidir .   (Dolabın önü eksik) Kabin kutusunun sadece arka, alt, üst ve yanlardan oluştuğuna dikkat edin.

 

Çerçevesiz mutfak dolabı modelleri, dolap alanının daha fazla kullanılabilir olması amaçlanmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu durumda dolap kapısı, dolabın tüm yüzünü kaplar ve çerçeveler için hiçbir kenarda boşluk bırakmaz. Çerçevelerin dolap çevresinde yer kaplamasına artık izin verilmediği için dolap içlerinde çok daha fazla alan sağlanmaktadır.

Ayrıca iki çerçevesiz dolap yan yana konulduğunda aralarında sadece birkaç milimetre boşluk kalıyor ve tek bir ünite gibi yapışıkmış görüntüsü veriyor. Bu, dolap alanına ve tüm mutfağa çok çağdaş bir görünüm sağlar. 

Artıları:

+ Daha fazla alan sağlayın;

+   Tüm seti bir araya getirerek tek bir birim haline gelin; 

Eksileri:

  Daha yüksek maliyet;

  Çok fazla üslup varyasyonu yok;

Çerçeveli Mutfak Dolapları Nedir?

 Çerçeveli bir Mutfak Dolabının depolama alanı

 

Çerçeveli dolaplar, uzun süredir kullanılan mutfak dolaplarının geleneksel halidir. Adından da anlaşılacağı gibi dolap kapaklarını kapatan ve dolabın sadece bir kısmı açılabilecek şekilde bir çerçeve bulunmaktadır. Ayrıca üç stilde olabilirler 1) tam kaplama; 2) kısmi kaplama; 3) girinti. En yaygın olanı ise kısmi bindirmedir ve vintage tarzı tüm mutfak dolaplarında görülebilir. 

Artıları:

  • Bir mutfağa kompakt bir görünüm ve his verir;
  • Genellikle daha ucuz;
  • Tam bir vintage görünüm için çerçeveli mutfak dolapları mutfağınıza mükemmel bir katkı olacak;
  • Dolaplar daha hafif ve daha ucuzdur;
  • Pek çok farklı stilde mevcuttur, böylece mutfak ortamınız için birçok seçenek elde edersiniz;

 Eksileri:

– Eğilim şu anda onun lehine değil;

  Klasik görünüm;

Çözüm:

Çerçeveli mutfak dolapları, bu tarzların her ikisinin de görünümünün karşılaştırılması söz konusu olduğunda muhtemelen kazananlardır. Son derece stilize edilebilir, böylece diğerlerinden farklı bir mutfağa sahip olursunuz.

Ayrıca çerçevesiz dolaplar minimalizm ve çağdaş görünüm için seçilmelidir.   En uygun olanlar, tüm yapı boyunca tek renkli bir temaya sahip olan incelikli olanlardır. Bu, bir süreklilik duygusu sağlar ve tüm mutfak boyunca tek bir dolap çerçevesi görünümü verir.

Mutfak Dolaplarını okuduğunuz için teşekkürler  : Çerçeveli ve Çerçevesiz

Daha fazla bilgi için  bizimle iletişime geçebilirsiniz  !

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz